A költözés során elkövetett leggyakoribb hibák

költöztetés

A költözés az élet egyik legstresszesebb eseménye lehet. Függetlenül attól, hogy első alkalommal költözik vagy már rutinos, mindig lehetnek buktatók, de a jó hír, hogy mindenre fel lehet készülni. Az alábbiakban áttekintjük a leggyakoribb hibákat és tanácsokat adunk, hogyan kerülheti el őket!

1. hiba: Nem kezdi el időben a tervezést

Sokan alábecsülik a költözéshez szükséges időt és munkát, ami végül semmi máshoz nem vezet, csak kapkodáshoz és felesleges stresszhez. Hogyan csinálja ehelyett okosan? Az ideális forgatókönyv szerint a tervezést nagyjából 6-8 héttel a kitűzött nap előtt érdemes elkezdeni.

Készítsen részletes listát minden teendőről, a dobozok beszerzésétől kezdve egészen a szolgáltatók értesítéséig, majd ossza be a feladatokat hetekre lebontva, és állítson fel prioritásokat. Ne feledje az új otthon berendezését sem, hogy tudja, mi hova kerül majd!

2. hiba: Túl sok felesleges holmit tart meg

Rengetegen esnek abba a hibába, hogy minden holmijukat magukkal cipelik az új otthonukba, ami bizony nyomot hagyhat a költöztetés árán és az új életteret is feleslegesen zsúfolttá teheti. Pedig nincs ennél jobb alkalom a selejtezésre, csupán rá kell szánni az időt arra, hogy mindent átválogat.

költöztetés

Menjen végig módszeresen az összes helyiségen, és próbáljon meg objektív lenni. Alkalmazza a "egy év szabályt": ha valamit több mint egy éve nem használt, valószínűleg a jövőben sem fogja. Ez alapján ossza három kategóriára a tárgyakat: megtartandó, adományozandó és kidobandó.

3. hiba: Nem megfelelően csomagol

Vannak, akik spórolni próbálnak a csomagolóanyagokon vagy nem fordítanak elég figyelmet a megfelelő technikákra. A helytelen csomagolás bosszúságot okoz és értékes tárgyak sérüléséhez is vezethet, pedig a megbízható csomagolóanyagok és néhány bevált trükk együtt csodákra képes.

A törékeny tárgyakat külön buborékfóliába csomagolja vagy használjon lakástextilt erre a célra. A nehéz tárgyakat kisebb dobozokba tegye, míg a könnyebbeket nagyobbakba, a ruháknak elég lehet néhány erős zsák. Végül mindent címkézzen fel, feltüntetve a csomag tartalmát és a célhelyiséget.

4. hiba: Alábecsüli a költségeket

A költözés gyakran többe kerül, mint azt előzetesen gondolják az érintettek, ezért kulcsfontosságú egy részletes és reális költségvetés készítése. Kezdje azzal, hogy összeírja az összes várható kiadást, ide tartozik például a költöztető cég díja, a csomagolóanyagok, az esetleges tárolási költségek is.

Olvassa el alaposan a szerződéseket, hogy elkerülje a kellemetlen meglepetéseket, és számoljon 10-20% extra összeggel a váratlan kiadásokra. Ne felejtse el, hogy a költözés utáni első hónapokban plusz kiadások merülhetnek fel az új otthon berendezése vagy néhány apróbb felújítási teendő miatt!

költöztetés

5. hiba: Későn értesíti a szolgáltatókat

Gyakori hiba, hogy az emberek megfeledkeznek a szolgáltatók időben történő értesítéséről, ami nem csak kényelmetlenséget okozhat, de plusz költségekkel is járhat. Készítsen listát minden szolgáltatóról, akit értesítenie kell a címváltozásról, a közműszolgáltatóktól egészen a bankokig.

Sok szolgáltatónál online is intézheti a címváltozást, amivel időt takaríthat meg, de a legjobb, ha elkezdi a folyamatot legalább két-három héttel a költözés előtt. Ellenőrizze, hogy minden szolgáltatás megfelelően le van-e zárva a régi címen, és be van-e kapcsolva az új otthonában.

Megfelelő tervezéssel és előkészületekkel mindezek a hibák és sok egyéb kellemetlenség elkerülhető. Kezdje el időben a folyamatot, legyen szervezett, és ne féljen segítséget kérni. Bízza ránk magát, költöztetést Budapest minden kerületébe és bármely vidéki településre vállalunk!


Ne habozzon, kérjen ingyenes visszahívást most!